Biblioteka Publiczna w Świebodzinie poszukuje pracownika na stanowisko bibliotekarza.

Warunki zatrudnienia:
- umowa o pracę - 1 etat,
- miejsce wykonywania pracy: Biblioteka Publiczna w Świebodzinie, ul. Bramkowa 2, 66-200 Świebodzin; w razie potrzeby w pozostałych agendach Biblioteki.
- termin rozpoczęcia pracy: od 1 września 2021

Wymagania podstawowe:
- wykształcenie wyższe
- zainteresowania literaturą oraz szeroko rozumianą kulturą,
- rozeznanie na rynku nowości wydawniczych,
- biegła obsługa komputera i swobodne korzystanie z internetu oraz mediów społecznościowych,
- inwencja, pomysłowość, kreatywność,
- dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole,
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

 Mile widziane:
- podstawowa umiejętność tworzenia grafiki komputerowej,
- doświadczenie w zakresie animacji społeczno-kulturalnej
- doświadczenie w pracy w bibliotece oraz znajomość zagadnień związanych z gromadzeniem i opracowaniem zbiorów,
- wiedza na temat pozyskiwania środków i projektów zewnętrznych.

Obowiązki
- gromadzenie i opracowanie zbiorów bibliotecznych w systemie Prolib,
- ocena i segregowanie piśmiennictwa gromadzonego i udostępnianego przez Bibliotekę,
- prowadzenie dokumentacji bibliotecznej.
- promocja czytelnictwa oraz działań Biblioteki
- inicjowanie i realizowanie przedsięwzięć kulturalnych, m.in. warsztatów, spotkań związanych z promocją czytelnictwa dla różnych grup odbiorców
- udział w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę, także poza siedzibą
- współpraca z instytucjami partnerskimi
- udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe (w tym w szkoleniach zewnętrznych)
- gotowość do pracy w godzinach popołudniowych (w zależności od działań bibliotecznych)
- zastępstwa i dyżury w działach udostępniania (w zależności od bieżących potrzeb)
- prowadzenie dokumentacji bibliotecznej

Wymagane dokumenty:
- CV
- list motywacyjny
- kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje
- podpisana Klauzula informacyjna dla kandydatów (zał. nr 1)

W dokumentach aplikacyjnych proszę zamieścić podpisaną klauzulę:

Zasady rekrutacji określa Regulaminu naboru na wolne stanowiska pracy w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie (zał. nr 2)

Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami.

Zał. nr 1 - Klauzula informacyjna
Zał. nr 2 - Regulamin naboru