Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 CZERWIEC DKKNastępne spotkanie: 18.10.2021 Godz. 16:00


Następne spotkanie: 28.10.2021 Godz. 10:30


CZERWIEC KZPNastępne spotkanie: 21.10.2021 Godz. 16:00


 

 


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2021 by GPIUTMD

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ TABLET GRAFICZNY! 

Wspólnie stwórzmy grę planszową!

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu świebodzińskiego.

Co jest przedmiotem konkursu?

Praca powinna nawiązywać do dawnego Świebodzina (miejsc, postaci, tradycji, które wpisały się w historię miasta) i może być wykonana dowolną techniką (malarstwo, rysunek, grafika komputerowa). Zwycięskie prace zostaną wykorzystane do stworzenia grafiki gry planszowej, które powstaną w ramach projektu „Świebodzińskie gry z historią”.
 
Do kiedy trwa konkurs?

Prace należy dostarczyć do 17 września 2021 r. do Czytelni „Fabryki Kreatywności” (Biblioteka Publiczna, ul. Bramkowa 2, Świebodzin), załączając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bp.swiebodzin.pl, a w przypadku grafiki komputerowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie „konkurs plastyczny”.

Zachęcamy do udziału! Zwycięzcy otrzymają tablety graficzne!

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.  

POBIERZ REGULAMIN
POBIERZ FORMULARZ
 
Zadaniem uczestników konkursu było uchwycenie w obiektywie aparatu fotograficznego wakacyjnych walorów krajobrazowych i turystycznych Ziemi Świebodzińskiej. Z wielką przyjemnością informujemy, że głośnik mobilny, nagrodę w konkursie otrzymał Adam Noworyta, lat 12. Autorskie zdjęcie przedstawia poranek nad jeziorem Goszcza w Nowej Wiosce.
 
Rodzicom dziękujemy za okazane wsparcie i nadesłanie fotografii na konkurs.
 
Gratulujemy!
 
PLAKAT BAŚNIOWE MARZENIA ANDERSENA2Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom/opiekunom za udział w naszym konkursie. Nadesłane prace były wykonane dowolną techniką a uczestnicy wykazali się kreatywnością i wyobraźnią. W konkursie wzięły udział dzieci z publicznych przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych Świebodzina, powiatu świebodzińskiego, SOSW oraz z grupy plastycznej Świebodzińskiego Domu Kultury. Nadesłano 42 prace ilustrujące baśnie m.in.: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Stokrotka”, „Słowik”, „Królowa Śniegu”. Były one ocenione pod względem zgodności z tematem, wyobraźni, estetyki, pomysłowości i samodzielności wykonania. Laureatom konkursu przyznano dyplomy i równorzędne nagrody. Zapraszamy również do biblioteki dzieci, które za udział w konkursie otrzymają dyplomy i drobne upominki.
 
Zapraszamy chętne dzieci w wieku 5 - 9 lat wraz z rodzicami/opiekunami do udziału w Gminnym konkursie plastycznym  „Zakładkę z barwną wstążką w podarunku dam ci, książko!”.
- wykonaj jedną zakładkę do książki w dowolnej płaskiej technice plastycznej i kształcie, która powinna mieć postać zakładki dwustronnej.
- pamiętaj nie używaj materiałów, które zniszczą i pobrudzą książki.
- do zakładki spinaczem przypnij metryczkę z informacją: imię i nazwisko, klasa, nazwa szkoły/przedszkola, nr telefonu opiekuna, adres e-mail opiekuna (do kontaktu w sprawie konkursu).
- zakładkę należy przynieść do biblioteki w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Świebodzinie, ul. Bramkowa 2, 66-200 Świebodzin.
- zaprojektuj zakładkę i zdobądź nagrodę!
- liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość!
 
Na fantastyczne i kolorowe zakładki do książek czekamy do 07 maja 2021 r.
W dniach 8-15 maja co roku odbywa się „Tydzień Bibliotek”. Z tej okazji Filia Miejska nr 1 Biblioteki Publicznej w Świebodzinie chciałaby zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku 5-9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Fantastyczny bibliotekarz”.
Chcemy, żebyście puścili wodze fantazji i wyobrazili sobie, że Wasza ulubiona pani bibliotekarka albo pan bibliotekarz ma „supermoce” i nie jest zwyczajnym człowiekiem. Może umie czarować i zostawia w książkach tajemne zaklęcia? A może potrafi zmieniać się w dowolne zwierzę? Albo lata? A może ma 6 rąk, którymi zdejmuje książki z półek? Może po pracy zostaje bohaterem i ratuje świat? Albo w wolnych chwilach stoi na głowie bądź hoduje motyle?
Wierzymy w Waszą fantazję i liczymy, że będziecie wspólnie z nami świętować Tydzień Bibliotek, tworząc fantastyczne portrety Waszych fantastycznych bibliotekarzy, które zaprezentujemy na fantastycznej wystawie.
 
Na prace czekamy do 6 maja 2021 r. Należy je dostarczyć osobiście do Filii Miejskiej nr 1 (os. Łużyckie) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy odbędzie się w Tygodniu Bibliotek (10-14 maja) w Filii Miejskiej nr 1 Biblioteki Publicznej w Świebodzinie na os. Łużyckim lub online.
 
Rok 2021 został przez Sejm ogłoszony Rokiem Stanisława Lema. Przypada również 100. rocznica urodzin pisarza, eseisty, filozofa i futurologa. Biblioteka włącza się w obchody poświęcone pamięci autora i zaprasza młodzież powiatu świebodzińskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Na prace czekamy do 30 kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: czytniki ebooków, głośniki mobilne, powerbanki. 
Szczegółowe informacje zawiera regulamin.
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

 

WIZJONERSTWO PLAKAT2

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami do udziału w powiatowym konkursie plastycznym „Baśniowe marzenia Andersena”. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę z zakresu rysunku, malarstwa, grafiki komputerowej, kolażu i innych dowolnych technik własnych na formacie A4 lub A3. Rodzic/opiekun wykonuje zdjęcie/skan pracy swojego dziecka i przesyła na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Praca musi zostać opatrzona metryczką zawierającą: imię i nazwisko autora, nazwę szkoły, klasę, nr telefonu opiekuna, adres e-mail opiekuna (do kontaktu w sprawie konkursu).
Organizatorzy oczekują prac tematycznie związanych z baśniami Hansa Christiana Andersena. Na prace czekamy do 9 kwietnia 2021 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
ZAPRASZAMY!

 

Zapraszamy do udziału w konkursie na hasło dla Gminy Świebodzin. Nagrodą jest Sony Playstation 5! Zadaniem konkursowym jest stworzenie hasła, które stanie się dla mieszkańców identyfikacją przez kolejne lata funkcjonowania i będzie nawiązywało do Big Idei Gminy Świebodzin. Organizatorem konkursu jest Gmina Świebodzin.
Szczegóły na stronie https://swiebodzin.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski
 
mOTO MIŚ   PLAKAT 2 Zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami do udziału w Powiatowym konkursie plastycznym „Proszę państwa, oto miś”. Każdy uczestnik może zgłosić jeden rysunek wykonany samodzielnie dowolną techniką (malowanie, kolaż, rysowanie, wycinanie, wydzieranie itp.) na formacie A4 lub A3. Rodzic/opiekun wykonuje zdjęcie/skan pracy swojego dziecka i przesyła na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Każda praca musi zostać opatrzona: imieniem i nazwiskiem dziecka oraz wiek.
 
Na prace czekamy do 04 grudnia 2020 r.
 
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
 
 
mEKOMIKOŁAJ   PLAKAT Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami do udziału w Konkursie na pracę przestrzenną „EkoMikołaj”. Każdy uczestnik może zgłosić jedną samodzielną pracę przestrzenną min. wysokość 15 cm, której celem jest stworzenie EkoMikołaja z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i surowców wtórnych (puszki aluminiowe, tektura, zużyte przedmioty plastikowe i szklane, szmatki, folia lub materiałów naturalnych drewno, sznurek, słoma). Rodzic/opiekun wykonuje zdjęcie pracy swojego dziecka i przesyła na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Każda praca musi zostać opatrzona imieniem, nazwiskiem i wiekiem dziecka.
 
Na prace czekamy do 11 grudnia 2020 r.
 
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
 
23 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Najlepszego Dziecięcego Czytelnika Roku Szkolnego 2017/2018. Na uroczystość rozdania nagród do biblioteki zostali zaproszeni Najlepsi Czytelnicy z rodzicami. Laureatami konkursu zostały wytypowane dzieci, które przeczytały największą liczbę książek. Przyznano nagrody główne i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VII. Tytuły Najlepszych Dziecięcych Czytelników Roku Szkolnego 2017/2018 otrzymały:

Czytaj więcej...

11 kwietnia 2018 r. w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbył się Gminny Drużynowy Konkurs Literacki pod hasłem „Bajkowe historie Charles’a Perraulta”. Konkurs został ogłoszony z okazji 390. rocznicy urodzin francuskiego bajkopisarza, który zasłynął przede wszystkim jako autor zbioru bajek i powiastek dla dzieci. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich ze Szkół Podstawowych nr 6, 7 oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świebodzinie. W szkołach wyłoniono czteroosobowe reprezentacje szkolne, które rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach. Dla uczestników konkursu przygotowano zadania polegające m.in. wyszukiwaniu tytułów bajek ukrytych w tekście

Czytaj więcej...

W grudniu 2017 r. został podsumowany konkurs literacki „Świebodzińska opowieść wigilijna”, nad którym patronat objął Burmistrz Świebodzina. Inspiracją do jego ogłoszenia była 205. rocznica urodzin Karola Dickensa, angielskiego powieściopisarza, uznawanego za najwybitniejszego przedstawiciela powieści społeczno-obyczajowej drugiej połowy XIX wieku. W swoich utworach zwracał uwagę na trudną dolę ludzi, a w szczególności dzieci niesprawiedliwie skrzywdzone przez los...
Biblioteka Publiczna chcąc podkreślić obchodzoną w tym roku 150. rocznicę urodzin Noblisty literackiego Władysława Reymonta ogłosiła konkurs plastyczny „Polska wieś według czterech pór roku”. Celem konkursu było m. in. rozwijanie wyobraźni i poszerzanie wiedzy z zakresu życia na wsi współczesnej pisarzowi, zapoznanie się ze zwyczajami i obrzędami oraz kształtowanie i zaprezentowanie umiejętności plastycznych...

Czytaj więcej...

     16 listopada 2017r. w Filii miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbył się konkurs recytatorski pt. „Współcześni Twórcy Ziemi lubuskiej”. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z twórczością literatów Ziemi Lubuskiej, rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich...

Czytaj więcej...

Wywiad z Czytelnikiem Roku

Biblioteka spełniając swoją podstawową rolę jaką jest szerzenie i promocja czytelnictwa kontynuowała konkurs na najlepszego czytelnika roku. Była to już 7 edycja dla czytelników dorosłych i 3 dla młodzieży. Tegoroczne podsumowanie konkursu czytelniczego „Bibliofil Anno 2016” było wyjątkowe, bowiem uświetniło obchody 70- Lecia Biblioteki Publicznej. Pod uwagę byli brani, również czytelnicy filii na os. Łużyckim a punktacja łączona. Za każdą przeczytaną książkę z literatury pięknej liczono 5 pkt a z literatury popularnonaukowej 10 pkt. Po podsumowaniu okazało się, że z sumą 1335 pkt. czytelnikiem roku i zaszczytny tytuł Magna Cum Laude „Bibliofil Anno 2016” otrzymała Pani Barbara Malińska. Zwyciężczyni otrzymała dyplom, statuetkę i nagrodę książkową.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu fotograficznego na najlepszy sleeveface „Ubierz się w książkę”, już za nami. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia 2017 r. w Czytelni Biblioteki Publicznej. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Burmistrz Świebodzina Dariusz Bekisz, który wręczył dyplomy uczestnikom konkursu.
     W skład komisji weszła Dorota Hładka – fotograf (przewodnicząca komisji), Danuta Miliszewska - historyk sztuki i Luiza Gordzelewska - bibliotekarz. Oceniając zdjęcia, Jury kierowało się kilkoma kryteriami.  Za każde z nich można było otrzymać od 1 do 3 punktów. Pod uwagę wzięto interpretację i nawiązanie do tematu, walory artystyczne, oryginalność, kreatywność, perspektywę i kompozycję oraz technikę wykonania fotografii. Przyznano cztery nagrody oraz trzy wyróżnienia. Nagrodę otrzymali: Joanna Matyjaszczyk, za zdjęcie „Black Lady”, Kopliner Aleksandra