Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:
06-10-2020


mErudyta

Następne spotkanie:
07-10-2020


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2020 by GPIUTMD

mKĄCIK MAŁEGO MAJSTERKOWICZA   PLAKAT

 

 
    Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza do Oddziału dla Dzieci, gdzie czekają atrakcje dla najmłodszych. Gwarantujemy, że i tatusiowie będą zadowoleni ze wspólnej zabawy ze swoimi pociechami.
    Najmłodsi majsterkowicze na pewno będą zachwyceni realistycznie wyglądającym warsztatem budowniczego i zestawami do skręcania, które usprawniają motorykę rąk, ćwiczą koncentrację
a przede wszystkim zapewniają fantastyczną zabawę. Przybijanie, skręcanie i naciskanie to ulubiona zabawa dzieci w wieku przedszkolnym. Mały mechanik dzięki zestawom może składać przeróżne pojazdy, jednocześnie rozwijając zdolności techniczne, koncentrację uwagi i wyobraźnię! Kolorowe, miękkie, trwałe i bezpieczne – idealne do nauki poprzez zabawę –klocki mini wafle o znakomitych walorach edukacyjnych ucieszą każdego kilkulatka. 500 elementów o znakomitych możliwościach konstrukcyjnych, które pobudzą wyobraźnię przestrzenną dziecka, wspomogą rozwój jego motoryki,
a także zapewnią to co najważniejsze – znakomitą rozrywkę.
    Zapraszamy do Oddziału dla Dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
    Kącik Małego Majsterkowicza stanowi jedną z sekcji projektu „KreaTYwni w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 i dofinansowany został ze środków Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach umowy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Roboty edukacyjne właśnie dotarły do naszej Biblioteki! Już niebawem ruszą warsztaty kodowania dla dzieci i młodzieży „Biblioteka – Roboteka”. Praca z robotami to świetna zabawa połączona z nauką podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki, rozwijamia kreatywność i zdolności logicznego myślenia. Powoli sprzętem zapełnia się również powstający przy Oddziale dla Dzieci Kącik Małego Majsterkowicza, gdzie najmłodsi użytkownicy biblioteki z pomocą bibliotekarza bądź rodziców/opiekunów będą mogli skorzystać z zestawów kreatywnych zakupionych w ramach projektu.
Dofinansowano z  ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 roboty

logoklubówBiblioteka Publiczna w Świebodzinie otrzymała z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dofinansowanie na realizację projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach –druga edycja”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.  Tym samy znaleźliśmy się w gronie 15 polskich bibliotek (jako jedyna z woj. lubuskiego), w których powstaną Kluby Kreatywności. Całościowy koszt projektu to 10750 zł, z czego kwota dofinansowania z FRSI to 8277,50.
Realizację projektu rozpoczniemy jak tylko ustąpi epidemia koronawirusa.

Prezentacja dotycząca projektu [pdf]