Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 CZERWIEC DKKNastępne spotkanie: 18.10.2021 Godz. 16:00


Następne spotkanie: 28.10.2021 Godz. 10:30


CZERWIEC KZPNastępne spotkanie: 21.10.2021 Godz. 16:00


 

 


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2021 by GPIUTMD

MŁODZIEŻOWA KOMIKSOMANIA2

Masz 13-18 lat? Interesujesz się komiksem, rysowaniem, ilusrtowaniem?  Chciałbyś doskonalić wiedzę i zdobyć nowe umiejętności z dziedziny sztuki? Jeśli tak, to ten projekt jest dla Ciebie. 
Pod koniec września ruszą warsztaty komiksu i ilustracji (5 spotkań), które poprowadzi znany rysownik. Uczestnicy poznają:
- tajniki kreowania bohatera fikcyjnego, 
- konstruowanie planu, scenorysu, planszy komiksu profesjonalnymi metodami,
- podstawy rysunku satyrycznego (stworzymy maskotkę Świebodzina)
- techniki tradycyjne i współczesne stosowane przez znanych twórców ilustracji
- Concept art. - czyli kreację gier komputerowych.

Czytaj więcej...

Biblioteka Publiczna w Świebodzinie już w sierpniu rozpocznie rekrutację do projektu „Młodzieżowa Komiksomania”, realizowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2020”. Celem projektu jest pobudzenie aktywności kulturalnej i artystycznej młodzieży w wieku 13-18 lat, która w programie szkolnym nie ma już obowiązkowych zajęć plastycznych a wykazuje potrzebę dalszego doskonalenia wiedzy  i zdobywania praktyki z dziedziny sztuki. Zadanie ma na celu przekazanie wiedzy, dotyczącej zawodu ilustratora i rysownika komiksów. Uczestnicy projektu będą uczyli się kunsztu pod okiem profesjonalisty – rysownika, ilustratora, karykaturzysty, malarza i autora komiksów.
 
 
MŁODZIEŻOWA KOMIKSOMANIA