W dniach 8-15 maja co roku odbywa się „Tydzień Bibliotek”. Z tej okazji Filia Miejska nr 1 Biblioteki Publicznej w Świebodzinie chciałaby zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku 5-9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Fantastyczny bibliotekarz”.
Chcemy, żebyście puścili wodze fantazji i wyobrazili sobie, że Wasza ulubiona pani bibliotekarka albo pan bibliotekarz ma „supermoce” i nie jest zwyczajnym człowiekiem. Może umie czarować i zostawia w książkach tajemne zaklęcia? A może potrafi zmieniać się w dowolne zwierzę? Albo lata? A może ma 6 rąk, którymi zdejmuje książki z półek? Może po pracy zostaje bohaterem i ratuje świat? Albo w wolnych chwilach stoi na głowie bądź hoduje motyle?
Wierzymy w Waszą fantazję i liczymy, że będziecie wspólnie z nami świętować Tydzień Bibliotek, tworząc fantastyczne portrety Waszych fantastycznych bibliotekarzy, które zaprezentujemy na fantastycznej wystawie.
 
Na prace czekamy do 6 maja 2021 r. Należy je dostarczyć osobiście do Filii Miejskiej nr 1 (os. Łużyckie) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy odbędzie się w Tygodniu Bibliotek (10-14 maja) w Filii Miejskiej nr 1 Biblioteki Publicznej w Świebodzinie na os. Łużyckim lub online.