Znajdź na stronie:

ERUDYTA 
Następne spotkanie: 11.07.2024 Godz. 10:30
 

KZP 
Następne spotkanie: 19.06.2024 Godz. 16:30
 

KMiA 15.30 
Następne spotkanie: 12.07.2024 Godz. 15:30
 

 DKK2
 Następne spotkanie: 13.05.2024 Godz. 16:00

Odwiedziło nas:

© 2009-2024 by GPIUTMD

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie.
 
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Biblioteka Publiczna w Świebodzinie, ul. Bramkowa 2, NIP: 927 10 06 798 , (dalej również jako ,,ADO”).
2) Kontakt z Administratorem w drodze korespondencji elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie pod adresem Biblioteka Publiczna w Świebodzinie ul. Bramkowa 2, 66-200 Świebodzin.
3) Inspektorem Ochrony Danych jest Anna Antoszek. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie za pomocą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.         
4) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu umożliwienia korzystania z zasobów i usług bibliotecznych, związanych z obsługą biblioteczną (zapisem użytkownika, udostępnianiem, wypożyczaniem i zwrotem materiałów bibliotecznych).
5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą pracownicy ADO. Nadto na podstawie odpowiednich umów dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym z ADO przy realizacji świadczeń wynikających z umowy powierzenia, zwłaszcza w celach modyfikacji i reinstalacji cyfrowych systemów bibliotecznych lub w celach windykacyjnych.
6) Podanie Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak podania danych osobowych lub ich usunięcie uniemożliwiało będzie korzystanie z usług bibliotecznych.
7) Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo do ich zmiany, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonywano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
8) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pan/Pani, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia RODO. Organem nadzorczym jest Urząd Ochrony Danych Osobowych.
9) Okres przechowywania danych jest zależny od nośnika, na którym znajdują się te dane oraz ich celu. Dane znajdujące się na papierowych kartach zobowiązań lub kartach aktualizacyjnych oraz na innych nośnikach przechowywane są przez okres korzystania z usług bibliotecznych, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy obowiązującego prawa.
10) Administrator zapewnia, że stosuje odpowiednie warunki techniczne i organizacyjne służące zapewnieniu bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych przed ich wyjawieniem. W tym celu wprowadzone zostały odpowiednie procedury oraz dokumentacja, a także zabezpieczenia systemów teleinformatycznych.
11) ADO nie dokonuje profilowania w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych, ani nie przetwarza danych osobowych w sposób automatyczny i wpływający na Pani/Pana prawa.
12) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane poza Unię Europejską oraz Europejski Obszar Gospodarczy.