fb

BP Świebodzin

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
03-10-2016


 merudyta

Następne spotkanie:
24-10-2016


mspeedcub


 

logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2015 by GPIUTMD

Aktualności

        Dnia 21 września w ramach XI Lubuskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach” Biblioteka Publiczna w Świebodzinie gościła pisarkę Katarzynę Wasilkowską. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Odkrywcy”.
        Pisarka przybliżyła dzieciom swoje słowo pisane czytając fragmenty pełnych humoru utworów: „Mleczak: o tym jak mama szukała mleczaka”, „Królestwo jakich wiele”, „Jowanka i gang spod Gilotyny”.

Czytaj więcej...

 
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach
„Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych
ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

 

logo1 logo2 logo3

 

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”
        Dnia 2 września 2016 r. w Restauracji MIMOZA odbyło się Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Patronat Honorowy nad akcją objęła Para Prezydencka. W Świebodzinie organizatorem uroczystości był Burmistrz Świebodzina oraz Biblioteka Publiczna.
        Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna trwająca od 2012 roku, mająca na celu popularyzację czytelnictwa, krzewienie polskiej kultury oraz pisarzy, których twórczość kształtuje nasze poczucie tożsamości narodowej. Tegoroczna V edycja nawiązuje do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza w 170. rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci pisarza. Polacy sami wybrali dzieło noblisty w drodze głosowania internetowego. Sienkiewiczowskie „Quo vadis” wygrało z takimi dziełami literatury narodowej jak: „Chłopi” Władysława Reymonta, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Popioły” Stefana Żeromskiego i „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej.

Czytaj więcej...

Kursy
„Biblioteka Publiczna w Świebodzinie dzięki współpracy w z firmą Funmedia, ekspertem w dziedzinie nowoczesnych multimediów edukacyjnych udostępnia bezpłatny dostęp do kursów e-learningowych językowych i specjalistycznych.
W ramach projektu „Funpakiet dla bibliotek” udostępniamy następujące kursy:”

Czytaj więcej...

Konkurs logo

 

Kliknij aby przejść do regulaminu
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, którego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego, zwrócenie uwagi na wspólną przeszłość, poczucie przynależności oraz związku z historią, tradycją i językiem.
Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce są obchodzone we wrześniu 2016 r. po raz dwudziesty czwarty. Tegoroczne hasło: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią: świątynie, arcydzieła, pomniki”.
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza w dniach 26-30.09.2016 r. na wyjątkowe spotkania, poświęcone historii naszej Świebodzińskiej Ziemi.
 
EDD 2016

bibliofil anno 2016

 

Kliknij aby przejść do regulaminu
Dnia 30 maja w czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbyło się podsumowanie I edycji powiatowego konkursu „Świebodzin – moje futurystyczne miasto”. Uroczystość uświetniły warsztaty architektoniczne przeprowadzone przez mgr inż. arch. Magdalenę Potok. Konkurs miał na celu upamiętnienie i popularyzację twórczości Stanisława Lema...

Strona 1 z 2