bannerbiblioteka2

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
02-12-2019


 Erudyta

Następne spotkanie:
22-11-2019


mspeedcub


 mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2019 by GPIUTMD

Aktualności

PLAKAT AGNIESZKA GINKO21 listopada zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Ginko – poetką, pisarką, laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 roku Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. W marcu 2018 r. ukazały się jej „Bajki z dżungli i oceanu”, które zostały nominowane do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2019 oraz wpisane na listę książek godnych polecania IBBY 2018. Radosne i mądre bajki Agnieszki Ginko, pełne dźwięków, zapachów i kolorów, spodobają się dzieciom i dorosłym. Dużym atutem książki są piękne, malowane ręcznie ilustracje autorstwa Marianny Jagody. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę „Bajki z dżungli i oceanu” (20zł) i otrzymać autograf. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt. Oddział dla Dzieci: 684750805.
HALINA GROCHOWSKA   SPOTKANIE AUTORSKIE (PLAKAT)14 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Haliną Grochowską – laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018.  Książki „Pokłon”, „Poklask” i „Poprawiny” przedstawiają losy repatriantów tuż po wojnie, a potem życie Polaków w PRL-owskiej rzeczywistości. Nagrodzona książka „Pokłon” to mocno zakorzeniona w realiach Polski Ludowej opowieść o skomplikowanych relacjach rodziców i dzieci, partii i społeczeństwa, robotników i chłopów, która przenosi czytelnika do świata, który przeminął, a jednak wciąż pozostaje żywy w pamięci kilku pokoleń Polaków. Zapraszamy serdecznie!
30 października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się seminarium bibliotekarzy powiatu świebodzińskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i prelegentom. Taka dawka wiedzy na pewno zmobilizuje bibliotekarzy do podejmowania kolejnych wyzwań.

IMG 2740

Czytaj więcej...

W jesienne poniedziałkowe popołudnie (28.10.2019 r.), w Czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbyło się kolejne spotkanie z twórcami i miłośnikami poezji w ramach Lubuskich Spotkań Poetyckich "W pół drogi"- przystanek Świebodzin.
Z tej okazji gościliśmy Łucję Fice z Gorzowa Wielkopolskiego, Edwarda Derylaka z Żagania i Roberta Rudiaka z Zielonej Góry. Świebodzin reprezentowała Walentyna Galimowska z UTW , z sekcji literackiej.

Czytaj więcej...

legimilogonowe

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z naszej oferty. Wypożyczanie ebooków jest bezpłatne! Wystarczy zostać czytelnikiem biblioteki. Kody dostępu uzyskać można w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Bramkowa 2), filii na os. Łużyckim oraz w Jordanowie i Rzeczycy. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/zgora. Następnie książki można wypożyczyć i pobrać bezpośrednio w aplikacji Legimi.
noc bibliotek Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Nocy Bibliotek, która odbyła się w świebodzińskiej Bibliotece 4 października 2019 r.

 

Czytaj więcej...

Biblioteka Publiczna w Świebodzinie po raz kolejny zorganizowała w Świebodzinie Narodowe Czytanie. To ogólnopolska akcja publicznego czytania największych dzieł literackich, zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym mieście, patronat nad akcją objął Burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Czytaj więcej...

ksiazka na start
Kampania społeczna „Mała Książka –Wieki Człowiek” ma na celu zaproszenie dzieci do świata książki. Odpowiednio dobrane wpływają na rozwój umysłowy i emocjonalny dziecka, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie kolejny raz przystąpiła do projektu. Tym razem program skierowany jest do wszystkich przedszkolaków, czyli dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi książnicę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Czytaj więcej...