fb

BP Świebodzin

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
06-03-2017


 merudyta

Następne spotkanie:
02-03-2017


mspeedcub


 

logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2015 by GPIUTMD

Aktualności

Konkurs plastyczny plakat

 

Pobierz regulamin

Pobierz kartę zgłoszenia

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. To dla nich filia miejska przygotowała cały wachlarz ciekawych zajęć: literackich, edukacyjnych, plastycznych oraz ruchowych. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Spotkania z dziećmi odbywały się codziennie.
Na zajęciach literackich dzieci chętnie czytały fragmenty z ulubionych książek. Do głośnego czytania wybrały książki: J.K Rowling „Harry Potter i czara ognia”, L.M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”, K. Drzewieckiej „Piątka z Zakątka” oraz historie „Pokemona”. Po przeczytaniu opowiadały dalsze losy bohaterów.

Czytaj więcej...

 
W okresie ferii zimowych od 30. 01. 2017 r. - 10. 02. 2017 r. w bibliotece zorganizowano zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkoły podstawowej. Każdy dzień był pełen niespodzianek i dostarczał uczestnikom wiele emocji oraz wrażeń...

Czytaj więcej...

PLAKAT Konkurs fotograficzny

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

 

 
Tegoroczna, główna ekspozycja w holu świebodzińskiej biblioteki, nosi tytuł Nagrody Literackie. Stanowi przegląd najważniejszych nagród literackich przyznawanych i wręczanych co roku w różnych kategoriach zarówno twórcom literatury jak i podkreślają same utwory, które są docenione przez krytyków literackich lub czytelników. Ekspozycja podzielona jest na 3 główne działy, przedstawia nagrody regionalne, polskie i światowe.
   

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że w 2016 r. Biblioteka Publiczna pozyskała dodatkowe środki finansowe od osoby prywatnej. Dzięki sponsorowi zasoby naszej biblioteki zostały wzbogacone o 80 audiobooków dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo dziękujemy za przekazaną darowiznę, a naszych czytelników zapraszamy do wypożyczania!
 
Audiobook 1
Po raz drugi Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Gramy sercem – książka za złotówkę albo więcej” zorganizowaliśmy kiermasz książek w Świebodzińskim Domu Kultury. Zebrana kwota zasiliła konto WOŚP. Dziękujemy ofiarodawcom za przekazane dary, a nabywcom za hojność. :)
Wolontariusze tegorocznej akcji, podobnie jak rok temu mieli swój „kącik kawowy” w Oddziale dla Dzieci, gdzie mogli się rozgrzać, wypić ciepłą kawę, herbatę i przekąsić małe co nieco.

 

16129232 369601076732082 1185956621 o

magda 1

unnamed

 unnamed5

 unnamed 1

unnamed 3

 
W Bibliotece Publicznej w Świebodzinie został podsumowany konkurs plastyczny „Moja przygoda z Afryką”. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych gminy Świebodzin. Stanowił podkreślenie trwającego obecnie „Roku Henryka Sienkiewicza” poprzez nawiązanie do biografii polskiego pisarza – wyjazdu do Afryki, który odbył się zimą tuż przed Bożym Narodzeniem.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4