fb

BP Świebodzin

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
05-09-2016


 merudyta

Następne spotkanie:
01-09-2016


mspeedcub


 

Odwiedziło nas:

© 2009-2015 by GPIUTMD

Aktualności

Kursy
„Biblioteka Publiczna w Świebodzinie dzięki współpracy w z firmą Funmedia, ekspertem w dziedzinie nowoczesnych multimediów edukacyjnych udostępnia bezpłatny dostęp do kursów e-learningowych językowych i specjalistycznych.
W ramach projektu „Funpakiet dla bibliotek” udostępniamy następujące kursy:”

Czytaj więcej...

Konkurs logo

 

Kliknij aby przejść do regulaminu
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, którego celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego, zwrócenie uwagi na wspólną przeszłość, poczucie przynależności oraz związku z historią, tradycją i językiem.
Europejskie Dni Dziedzictwa w Polsce są obchodzone we wrześniu 2016 r. po raz dwudziesty czwarty. Tegoroczne hasło: „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią: świątynie, arcydzieła, pomniki”.
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza w dniach 26-30.09.2016 r. na wyjątkowe spotkania, poświęcone historii naszej Świebodzińskiej Ziemi.
 
EDD 2016

bibliofil anno 2016

 

Kliknij aby przejść do regulaminu
Dnia 30 maja w czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbyło się podsumowanie I edycji powiatowego konkursu „Świebodzin – moje futurystyczne miasto”. Uroczystość uświetniły warsztaty architektoniczne przeprowadzone przez mgr inż. arch. Magdalenę Potok. Konkurs miał na celu upamiętnienie i popularyzację twórczości Stanisława Lema...
W roku 2016 przypada 1050. Rocznica Chrztu Polski, który był jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach polskiej państwowości. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie chcąc podkreślić ogólnopolskie obchody rocznicowe oraz upamiętnienie wydarzeń z 996 roku przygotowała obszerną bibliografię wartościowych publikacji, nawiązujących do tego ważnego wydarzenia. Mamy nadzieję, że wymienione zbiory, zawierające wszelkie informacje na temat państwa polskiego w myśl słów Ludwika Hirszfelda: „W ojczyźnie ma się przeszłość i przyszłość. W obczyźnie tylko teraźniejszość” będą cieszyły się zainteresowaniem i wpłyną na kształtowanie więzi z krajem ojczystym.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z bibliografią. Wszystkie wymienione tytuły znajdują się w naszej bibliotece.
 
Chrzest Polski bibliografia nagłowekKliknij w obrazek aby pobrać bibliografię.
 

najnowoczesniejsze biblioteki

W Bibliotece Publicznej w Świebodzinie znajduje się niewielka ekspozycja poświęcona bibliotekom pt. „Najnowocześniejsze biblioteki na świecie”. Zawiera zdjęcia dziewięciu wybranych bibliotek z całego świata: obiekty z Meksyku, Egiptu, Kanazawy, Yale, Seatle, Kolumbii, Stuttgartu, Kopenhagi oraz Pekinu.

Czytaj więcej...

 

W środę 25.05.2016 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu Czytelnik Roku „Bibliofil Anno 2015”. Konkurs trwał od września 2015 r. do kwietnia 2016 r. W konkursie brano pod uwagę wszystkich czytelników Wypożyczalni dla dorosłych, Filii miejskiej a w przypadku młodzieży również Oddział dla dzieci... 

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2