fb

BP Świebodzin

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
09-01-2017


 merudyta

Następne spotkanie:
19-01-2017


mspeedcub


 

logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2015 by GPIUTMD

Aktualności

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Gramy sercem – książka za złotówkę albo więcej” zorganizowaliśmy kiermasz książek w Świebodzińskim Domu Kultury. Zebrana kwota zasiliła konto WOŚP. Dziękujemy ofiarodawcom za przekazane dary, a nabywcom za hojność. :)
Wolontariusze tegorocznej akcji, podobnie jak rok temu mieli swój „kącik kawowy” w Oddziale dla Dzieci, gdzie mogli się rozgrzać, wypić ciepłą kawę, herbatę i przekąsić małe co nieco.

 

16129232 369601076732082 1185956621 o

magda 1

unnamed

 unnamed5

 unnamed 1

unnamed 3

Z przyjemnością informujemy, że w 2016 r. Biblioteka Publiczna pozyskała dodatkowe środki finansowe od osoby prywatnej. Dzięki sponsorowi zasoby naszej biblioteki zostały wzbogacone o 80 audiobooków dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bardzo dziękujemy za przekazaną darowiznę, a naszych czytelników zapraszamy do wypożyczania!
 
Audiobook 1
W Bibliotece Publicznej w Świebodzinie został podsumowany konkurs plastyczny „Moja przygoda z Afryką”. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych gminy Świebodzin. Stanowił podkreślenie trwającego obecnie „Roku Henryka Sienkiewicza” poprzez nawiązanie do biografii polskiego pisarza – wyjazdu do Afryki, który odbył się zimą tuż przed Bożym Narodzeniem. Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni oraz poszerzenie wiedzy w odniesieniu do kontynentu afrykańskiego, kształtowanie kreatywności, pomysłowości i wrażliwości artystycznej. Pokłosiem konkursu jest wystawa nadesłanych prac. Wernisaż odbył się podczas uroczystego wręczenia nagród. Laureaci odebrali dyplomy z rąk Pana Burmistrza Dariusza Bekisza. Przy ocenie prac konkursowych Jury kierowało się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość autorów, estetyka pracy i jej walory artystyczne.

Czytaj więcej...

Dnia 16 grudnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Poetyckiego na „Limeryk o Henryku Sienkiewiczu”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świebodzińskiego. Zadanie nie było proste, limeryk jest specyficzną formą utworu poetyckiego, o ściśle ustalonych zasadach. To miniaturka liryczna, nonsensowy, groteskowy utwór poetycki o skodyfikowanej budowie. Wywodzi się z Irlandii, od miasta Luimneach. Został wprowadzony do świata literatury przez Edwarda Leara. Gatunek ten szybko zawojował męskie kluby wiktoriańskiej Anglii, gdzie powodzeniem cieszyły się limeryki sprośne, bluźniercze. W Polsce limeryk od pokoleń cieszy się dużą popularnością, głównie za sprawą Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Bronisława Maja, Michała Rusinka.

Czytaj więcej...

„Przepyszna” choinka w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie.
W holu Biblioteki Publicznej w Świebodzinie stoi pięknie udekorowana choinka przez gimnazjalistów z SOSW w Świebodzinie. Choinka jest „przepyszna”, bo zrobione ozdoby z suszonych pomarańczy znakomicie prezentują się na choince, idealnie pachną i kolorystycznie pasują do zielonych gałązek. Na drzewku znajdują się także: papierowe ptaszki, misie i gwiazdki. Te błyszczące i mieniące się różnymi barwami dekoracje ucieszą oczy każdego czytelnika Biblioteki. Po ubraniu choinki młodzież spędziła czas w bibliotece przy uroczystym stole. Zorganizowano wspólne śpiewanie kolęd, czytanie wierszy, rozmowy o tradycjach bożonarodzeniowych oraz rozwiązywanie zagadek.

Czytaj więcej...

Biblioteka Publiczna w Świebodzinie chcąc upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz podkreślić niezłomność, patriotyzm i bohaterskie czyny rodaków w walce o wolność dla polskiego narodu włączyła się w obchodzone uroczyście w całym kraju Narodowe Święto Niepodległości. W ciągu Tygodnia Patriotycznego odbył się wernisaż wystawy zbiorów świebodzińskiej biblioteki, związanych z literaturą patriotyczną, w szczególności tematyką niepodległościową.

Czytaj więcej...

W październiku Biblioteka Publiczna w Świebodzinie gościła podróżnika Piotra Kowalczyka. Spotkanie pod hasłem "W pustyni i w puszczy: śladami Stasia i Nel" odbyło się ramach cyklu spotkań podróżniczych „Zwiedzamy Świat z biblioteką”.
Piotr Kowalczyk jest organizatorem wypraw w różne rejony świata, geografem, przewodnikiem, pasjonatem fotografii, publikuje artykuły w czasopismach podróżniczych, prowadzi serwis www.globtroterzy.net, jest autorem projektu www.afrykazachodnia.pl oraz festiwalu podróżniczego „Tydzień Ziemi” w Szczecinie.
Dnia 30 września w Czytelni Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy czasowej „Z szacunku do przodków. Ludzie, którzy tworzyli historię Ziemi Świebodzińskiej”, w którym uczestniczyli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych
i Zawodowych oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzinie.
Wystawa ukazuje sylwetki światłych ludzi z naszego regionu, którzy poprzez swoją twórczość zasłużyli się dla kultury naszego miasta. Ekspozycja składa się z kilku części, podzielonych na dziedziny: literaturę, malarstwo, muzykę, historię, religię i medycynę.

Strona 1 z 4