35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Biblioteka otwarta w reżimie sanitarnym
Biblioteka otwarta w reżimie sanitarnym
E-booki i audiobooki w Legimi!
E-booki i audiobooki w Legimi!

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 CZERWIEC DKKNastępne spotkanie: 20.09.2021 Godz. 16:00


Następne spotkanie: 09.09.2021 Godz. 10:30


CZERWIEC KZPNastępne spotkanie: 23.09.2021 Godz. 16:00


mKlub Komiksu i FantastykiNastępne spotkanie: 15.09.2021 Godz. 17:00

 


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2021 by GPIUTMD

2 października zapraszamy na wyjątkową, detektywistyczną grę terenową, śladami świebodzińskich tajemnic! Zabawa łączy w sobie elementy marszu na orientację, rozwiązywania zagadek i fabułę, opracowaną na podstawie historii Świebodzina, ważnych miejsc i postaci, które wpisały się w dzieje miasta. Rozgrywkę poprowadzi Dariusz Rekosz - pisarz, autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych. Gościem specjalnym będzie Arkady Radosław Fiedler - podróżnik, współtwórca Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera. Po zakończonej grze zapraszamy na boisko przy siedzibie biblioteki (ul. Bramkowa 2) na finał gry, pokazy walk rycerskich oraz gry i zabawy dla dzieci.
 
Do wygrania aparat FUJIFILM Instax, vouchery do restauracji, kawiarni, pizzerii.
 
ZAPISY DO 30 WRZEŚNIA! Liczba miejsc ograniczona.
 
Harmonogram:
START: 9:45 – Czytelnia „Fabryka Kreatywności”
10.00- 13.00 – gra terenowa
13.00-13.15 – finał gry, wręczenie nagród
13.15-15.00 pokazy walk rycerskich, gry i zabawy dla dzieci – boisko przy bibliotece
 
Co trzeba zrobić, by wziąć udział w grze?
- przeczytaj regulamin,
- podpisany formularz zgłoszeniowy i zgodę rodzica/opiekuna prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarcz do Czytelni „Fabryki Kreatywności” w godzinach pracy biblioteki do 30 września 2021 r. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
W grze mogą wziąć udział drużyny 2-4 osobowe (w tym przynajmniej jedna osoba dorosła).
O zakwalifikowaniu do gry zostaniesz poinformowany mailowo lub telefonicznie.
Informacje: 684750802 (godz. 8.00-14.00)
684750807 (w godz. Pracy biblioteki: poniedziałek, czwartek -8.00-16.00
wtorek, środa, piątek – 10.00-18.00
 
Projekt „Świebodzińskie gry z historią” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
 
 
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim! Jednym z patronów roku 2021 jest Krzysztof Kamil Baczyński, wybitny poeta, który urodził się 100 lat temu. Jego osoba i twórczość były inspiracją przy tworzeniu projektu „Łowcy metafor”, który otrzymał finansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Konkurs poetycki „Swoimi słowami” jest ważnym elementem tego projektu. Chcemy, by młodzi ludzie, do których jest on adresowany, spróbowali opowiedzieć nam „swoimi słowami” o tym, jak widzą świat, co czują, o czym, marzą- podobnie jak robił to młody K.K. Baczyński, spróbowali odnaleźć w sobie i w otaczającym świecie poezję i zamknąć ją w słowach…
 
Projekt „Łowcy metafor” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Pobierz regulamin
Pobierz formularz
 

Zapraszamy do udziału!

POBIERZ FORMULRZ ZGŁOSZENIOWY Z REGULAMINEM

3 września na Placu Jana Pawła II odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczna lektura jubileuszowej, dziesiątej odsłony to „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
              
„To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda. W role bohaterów dramatu wcielili się przedstawiciele władz lokalnych, instytucji kulturalnych i oświatowych. O oprawę muzyczną zadbało Studio Artystyczne Acoustic.
 
Serdecznie dziękujemy Lektorom i przybyłym gościom za wspólne popularyzowanie czytelnictwa.
 
W sobotę 25 września zapraszamy młodzież w wieku 12-18 lat na bezpłatne, kreatywne warsztaty tworzenia gier planszowych! Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Good Books.
 
Wspólnie stworzymy fabułę gry na podstawie wyjściowych materiałów, dotyczących historii Świebodzina ze szczególnym uwzględnieniem miejsc i postaci ważnych dla regionu (wszystkie materiały będą dostępne na miejscu, nie trzeba szczegółowo znać historii Świebodzina ;)
 
Podczas zajęć powstanie wstępny scenariusz gry,  opracujemy zasady (mechanikę, planszę, emocje), zajmiemy się elementami graficznymi istotnymi w grze.
W ramach projektu powstanie 10 gier planszowych, które dostępne będą dla mieszkańców i turystów w siedzibie Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. Gry zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.
 
Aby wziąć udział w warsztatach należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić i dostarczyć formularz zgłoszeniowy: pobierz FORMULARZ

Formularz można dostarczyć osobiście do Czytelni „Fabryki Kreatywności” (ul. Bramkowa 2) w godzinach pracy biblioteki lub przesłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zapisy trwają do 20 września 2021.
 
Decyduje kolejność zgłoszeń!
 
Projekt „Świebodzińskie gry z historią” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polskiej w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. 
 
POBIERZ REGULAMIN
POBIERZ FORMULARZ

 

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I WYGRAJ TABLET GRAFICZNY! 

Wspólnie stwórzmy grę planszową!

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu świebodzińskiego.

Co jest przedmiotem konkursu?

Praca powinna nawiązywać do dawnego Świebodzina (miejsc, postaci, tradycji, które wpisały się w historię miasta) i może być wykonana dowolną techniką (malarstwo, rysunek, grafika komputerowa). Zwycięskie prace zostaną wykorzystane do stworzenia grafiki gry planszowej, które powstaną w ramach projektu „Świebodzińskie gry z historią”.
 
Do kiedy trwa konkurs?

Prace należy dostarczyć do 17 września 2021 r. do Czytelni „Fabryki Kreatywności” (Biblioteka Publiczna, ul. Bramkowa 2, Świebodzin), załączając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bp.swiebodzin.pl, a w przypadku grafiki komputerowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie „konkurs plastyczny”.

Zachęcamy do udziału! Zwycięzcy otrzymają tablety graficzne!

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.  

POBIERZ REGULAMIN
POBIERZ FORMULARZ
 

 


Od 1 września obowiązują nowe godziny otwarcia Biblioteki: https://www.bp.swiebodzin.pl/pl/biblioteka/godziny-otwarcia2


 

27 sierpnia odbyło się wyjątkowe wydarzenie „Biblioteczne reKreacje”, które rozpoczęliśmy świętowaniem Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. W Czytelni „Fabryce Kreatywności” odbył się turniej gier wideo (Injustice 2) z nagrodami. Uczestnicy rysowali postaci komiksowe,
a miłośnicy historii obrazkowych mieli okazję wymienić się własnymi egzemplarzami w ramach bookcrossingu komiksowego.

Czytaj więcej...