35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Czytaj e-booki za darmo!
Czytaj e-booki za darmo!
Młodzieżowa komiksomania
Młodzieżowa komiksomania

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:
06-10-2020


mErudyta

Następne spotkanie:
07-10-2020


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2020 by GPIUTMD

uwaga 2

Tym razem obok literatury było sporo nowoczesnej technologii. Uczestnicy skorzystali z czterech stanowisk. Po wysłuchani baśni stworzyli ciekawe budowle z klocków konstrukcyjnych. Z wykorzystaniem tabletów i aplikacji dzieci ożywiły swoje kolorowanki i weszły w interakcję z pokolorowanymi przez siebie obrazkami. Można było wybrać się z Małym Księciem na wirtualny spacer i w niezapomnianą podróż międzyplanetarną, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość. Odbyły się również warsztaty kodowania z wykorzystaniem interaktywnych robotów Photon i mat edukacyjnych, które wspierają dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki, rozwijają kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Z kolei długopisy 3D, które łączą technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią człowieka, okazały się doskonałym narzędziem do rozwoju pasji, motywacji i wykorzystania potencjału twórczego. Również Filia Wiejska w Jordanowie przygotowała atrakcje dla swoich czytelników, którzy wzięli udział w warsztatach kreatywnych „Upcycling w bibliotece”, mających na celu zainteresowanie ochroną środowiska, ekologią i powszechnym problemem nadmiaru odpadów.
Sprzęt, który został wykorzystany podczas Nocy Bibliotek pochodzi z dofinansowania, jakie otrzymaliśmy z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego na realizację projektu „Kluby kreatywności w bibliotekach –druga edycja”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Czytaj więcej...

mPlakat na spotkanie autorskie
Uwaga!
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Czytaj więcej...

Lubuska opowieść wigilijna pngZrapraszamy uczniów szkół podstawowych (klas 4-8) oraz szkół ponadpodstawowych powiatu świebodzińskiego do udziału w konkursie literackim "Lubuska opowieść wigilijna".
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno opowiadanie własnego autorstwa. Utwór powinien charakteryzować się cechami typowymi dla opowiadania, a miejsce akcji powinno rozgrywać się w województwie lubuskim. Prace konkursowe należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zakwalifikowanie do konkursu po otrzymaniu wiadomości zwrotnej) lub dostarczyć do Oddziału dla Dzieci, ul. Bramkowa 2, 66-200 Świebodzin.
Na prace czekamy do 6 grudnia 2020. 
Do każdej pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy.
Na zwycięzców w poszczególnych kategoriac wiekowych czekają atrakcyjne nagrody!
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

 


 

grafika 1Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do świebodzińskiej biblioteki (Oddział dla dzieci, filia miejska oraz filie wiejskie w Jordanowie i Rzeczycy), gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Czytaj więcej...

mIMG 73594 września w południe w świebodzińskiej bibliotece odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Tegoroczna lektura to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Autor w mistrzowski sposób połączył realizm z fantastyką, koncentrując się przy tym na analizie postaw i czynów bohaterów. Fragmenty dramatu odczytali przedstawiciele władz lokalnych oraz instytucji oświatowych i kulturalnych, tworząc wyjątkową interpretację lektury. Spotkanie uświetnił występ Agaty Hańdziuk – Studio Artystyczne Acoustic. Dziękujemy serdecznie wszystkim Lektorom oraz uczestnikom uroczystości.

Czytaj więcej...

mHUBERT RONEK   PLAKAT PNG


Hubert Ronek - twórca komiksów, ilustrator, publicysta. Publikował w wielu czasopismach i zinach komiksowych. Autor/współautor albumów komiksowych: "Henryk i Bonifacy", "Jestem Bogiem", "Kraina Herzoga", "Ziarnko prawdy", "Dom Żałoby... " i innych. Rysownik kilku serii komiksowych dla młodszych czytelników, m.in. "Sieciaki", "Ada", "Junior i Pirat" (dla magazynu Kumpel) oraz 7-albumowej "Wojennej odysei Antka Srebrnego" (na zlecenie IPN). Obecnie pracuje intensywnie nad kolejnymi albumami z Antkiem Srebrnym oraz autorską serią fantasy "World of Aghart".
Spotkanie jest bezpłatne. Uczestników obowiązuje przestrzeganie aktualnych zaleceń sanitarnych.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2020".