35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
E-booki i audiobooki w Legimi!
E-booki i audiobooki w Legimi!

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

dkk

 Następne spotkanie: 06.02.2023 Godz. 16:00


ERUDYTA 

Następne spotkanie: 09.022023 Godz. 10:30


KZP

Następne spotkanie: 16.02.2022 Godz. 16:00


 

KMiA

Następne spotkanie: 10.02.2023 Godz. 16:30
 


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2023 by GPIUTMD

PRO ARTE 2023Kolejna edycja programu PRO ARTE, organizowanego przez Regionalne Centrum Animacji i Kultury, już ruszyła! Zapraszamy do wzięcia udziału w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego, który odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie.
Konkurs realizowany jest w czterech kategoriach wiekowych:
I kategoria wiekowa: 7 - 9 lat (rocznikowo)
II kategoria wiekowa: 10 - 12 lat (rocznikowo)
III kategoria wiekowa: 13 - 15 lat (rocznikowo)
IV kategoria wiekowa: 16 - 19 lat (rocznikowo)
Tegorocznym tematem prac jest cytat „Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” Mark Twain.
Maksymalny format: A2.
Technika dowolna.
Na prace czekamy do 3 marca 2023 r.
Należy je dostarczyć do w Biblioteki Publicznej w Świebodzinie (ul. Bramkowa 2).
Szczegóły uczestnictwa i informacje dotyczące prac w Regulaminie.
Załącznik nr 2 - zgoda RODO

 

robotyka strzalki w dółBiblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty podstaw programowania robotów.
Zajęcia są kontynuacją warsztatów „Robotyka to przyszłość naszych dzieci” realizowanych w listopadzie i grudniu zeszłego roku. Dzieci, które nie uczestniczyły we wcześniejszych zajęciach również sobie poradzą. Bez obaw! Zapraszamy wszystkich chętnych i wszystkie chętne.
Kreatywność, logiczne myślenie, komunikacja, współpraca – to tylko niektóre umiejętności, które kształtować będziemy podczas warsztatów. Poszerzanie wiedzy w zakresie informatyki, matematyki i fizyki nie musi być nudne. Uczestnicy podczas zajęć:
- pracować będą m.in. z kreatywnymi zestawami Lego, robotami Photon, edukacyjnymi grami (np. Scottie Go!).
- zapoznają się z podstawami druku 3D, z wykorzystaniem długopisów 3D
- wejdą w świat wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR oraz poznają możliwości i wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości.
A wszystko to w atmosferze zabawy.
 
Zapisy:
 
Szczegółowych informacji udziela:
Czytelnia „Fabryka Kreatywności”
tel.: (68) 4750807
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
wolontariat3Chcesz zrobić coś dla innych? Zostań Wolontariuszem Publicznej Biblioteki w Świebodzinie. Dołącz do naszego zespołu.Z nami będziesz mógł zostać współorganizatorem ciekawych imprez i wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, poczytasz książki seniorom, młodszym dzieciom, osobom niewidomym. Przed Tobą spotkania autorskie, pikniki czytelnicze i wiele innych działań, które wspólnie zaplanujemy. Nie szukamy specjalistów, we wszystko Cię wprowadzimy. Zapewniamy szkolenia zgodne z potrzebami i stałe wsparcie. Wystawiamy zaświadczenia i referencje.
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie ogłasza nabór na Wolontariusza!
Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w bibliotece. Zapraszamy chętnych od 13 roku życia!
Regulamin
Plakat 2525 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na prelekcję słowno-muzyczną „Irena Jarocka – życie, twórczość i Ziemia Lubuska”.
Irena Jarocka – piosenkarka i aktorka. Urodziła się 18 stycznia 1946 roku w Srebrnej Górze, zmarła 21 stycznia 2012 roku w Warszawie. Zadebiutowała w 1968 roku na festiwalu w Sopocie. Jej pierwszy przebój to „Gondolierzy znad Wisły”. Spopularyzowała takie utwory, jak: „Motylem jestem”, „Kocha się raz”, „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam Cię”. W 1976 roku zagrała u boku Andrzeja Kopiczyńskiego w kinowej ekranizacji "Czterdziestolatka" Jerzego Gruzy, wystąpiła również w sztuce Sławomira Mrożka „Piękny widok”. Była laureatką wielu prestiżowych nagród na światowych festiwalach piosenki. O życiu i twórczości piosenkarki opowie Jan Edward Czachor.
Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.
ZYCZENIA SWIATECZNEDrodzy Czytelnicy!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam radości, ciepła rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności.
Niech nadchodzący Nowy Rok obfituje w sukcesy i dostarcza mnóstwo satysfakcji zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Publicznej w Świebodzinie
WRZUTNIA BOCzytelniku! Od dziś możesz skorzystać z nowej możliwości zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych! Przy gmachu głównym Biblioteki Publicznej w Świebodzinie mieści się wrzutnia książek, czynna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu! Korzystając z książkomatu, pamiętaj o kilku zasadach:
- za pośrednictwem wrzutni można zwracać książki, audiobooki oraz czasopisma, wypożyczone w gmachu głównym Biblioteki Publicznej w Świebodzinie (ul. Bramkowa 2)
- materiały biblioteczne należy wkładać do wrzutni w delikatny sposób, pojedynczo i zawsze grzbietem do środka urządzenia
- zwrócone zbiory będą wyjmowane z książkomatu i rejestrowane w systemie bibliotecznym w każdym kolejnym dniu roboczym
- zabrania się wkładania do wrzutni darów dla biblioteki oraz wszelkich innych przedmiotów poza zwracanymi materiałami bibliotecznymi
- korzystanie z wrzutni jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu
 
Zakup sfinansowano ze środków Gminy Świebodzin w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.
20 osób w Czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie, w tym laureaci V edycji powiatowego konkursu literackiego „Świebodzińska Opowieść Wigilijna”9 grudnia, w Czytelni „Fabryce Kreatywności”, nastąpiło podsumowanie  V edycji powiatowego konkursu literackiego „Świebodzińska Opowieść Wigilijna”. W świąteczny nastrój wprowadziły uczestników i rodziców pastorałki i kolędy w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Komisja konkursowa oceniła prace w 3 kategoriach:
1. Szkoły podstawowe – klasy IV – VIII.
2. Szkoły średnie.
3. Dorośli.
Nagrody zdobyli:
Helena Juszkiewicz – Zespół Edukacyjny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 ;
Martyna Ogaza – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 ;
Antonina Kłudka – I Liceum Ogólnokształcące w Świebodzinie ;
Grzegorz Anyszko – Dorośli.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy uczestnikom konkursu. Prosimy osoby, które nie odebrały nagród i dyplomów o odbiór w Wypożyczalni dla Dorosłych, w godzinach pracy Biblioteki.