Znajdź na stronie:

ERUDYTA2 
Następne spotkanie: 13.06.2024 Godz. 13:30
 

KZP 
Następne spotkanie: 19.06.2024 Godz. 16:30
 

KMiA2 
Następne spotkanie: 28.06.2024 Godz. 16:00
 

 DKK2
 Następne spotkanie: 13.05.2024 Godz. 16:00

Odwiedziło nas:

© 2009-2024 by GPIUTMD

WAKACYJNE GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI (od 24.06.24 r.):

CENTRUM BIBLIOTECZNE (Ul. Bramkowa 2):
Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 9.00 - 16.00
Środa: 10.00 - 17.00

FILIA MIEJSKA (os. Łużyckie 39):
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek: 10.00 - 16.00
Wtorek: 12.00 - 18.00
Przerwa urlopowa: 1-14 lipca i 5-9 sierpnia

FILIA WIEJSKA W JORDANOWIE:
Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 13.00-17.00
Przerwa urlopowa: 11 lipca - 2 sierpnia i 16 sierpnia

FILIA WIEJSKA W RZECZYCY:
Poniedziałek-piątek: 14.00-18.00
Przerwa urlopowa: 19 lipca - 6 sierpnia i 16 sierpnia

 

godziny otwarcia

Z radością przedstawiamy wyniki konkursu plastycznego „Książki wyruszają w podróż”.Jury w składzie: Małgorzata Sawiak, bibliotekarka, Katarzyna Muszałowska- Jagielnik- nauczycielka plastyki, instruktorka zajęć artystycznych, Elżbieta Szymańczuk, nauczycielka plastyki, bibliotekarka, instruktorka zajęć artystycznych miało niełatwe zadanie, aby z 41 prac wybrać te, które były najbardziej zaskakujące, oryginalne, samodzielne i „chwytające za serce”. Uczestniczki i uczestnicy konkursu popisali się bowiem niezwykłą wyobraźnią i fantazją, wysyłając książki w podróż samolotem, pociągiem, balonem, samochodem, na jednorożcach, na skrzydłach. Podróżowały one po świecie, trafiły na plażę, do krainy wyobraźni, do Świebodzina, Włoch, Paryża i wielu innych ciekawych miejsc. Za wszystkie prace bardzo dziękujemy!

Zobacz wyniki
 
 
7 czerwca 2024 r. odbył się wernisaż wystawy „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”. Było to dla nas niezwykłe wydarzenie, bowiem zorganizowaliśmy je nie tylko dla mieszkańców, ale i dzięki nim. To Państwo tym razem wypożyczyli nam swoje cenne fotografie, a my stworzyliśmy niezwykle ciekawą galerię. Wernisaż przywołał mnóstwo refleksji, choć pierwsze pojawiły się już w domach, gdzie podczas poszukiwań odpowiednich fotek rozgorzały dyskusje, opowiadania o przeszłości. Ekspozycja jest źródłem informacji dotyczących naszego miasta i ludzi z nim związanych. Można dowiedzieć się, że wielu obecnych mieszkańców naszego miasta ma swoje korzenie w różnych zakątkach Polski: min. we Włocławku, Gorzowie Śląskim, Trzcielu, Kożuchowie, Świebodzicach, Łodzi, Kielcach, Toporowie, Dąbrówce Małej, Rzeczycy, Krzyżu Wlkp, Żółwinowie i innych mniejszych i większych miejscowościach. Bohaterami wystawy są mieszkańcy Świebodzina, ale równie ważne jest tło każdej fotografii. Warto się przyjrzeć miejscom naszego miasta, których obecnie już nie ma, albo zmieniły swoje oblicze, jak np. były stadion na ulicy Poznańskiej, amfiteatr na Widoku, Przedszkole Eldrobiu, Dom Kultury Eltermy, czy szkoły miejskie. Od czasu wykonania zdjęć minęło często ponad 80 lat, a białym krukiem jest zdjęcie z 1927 r. Wystawa jest swoistą opowieścią o życiu mieszkańców, modzie panującej za czasów ich dzieciństwa i młodości, dużo mówi o ówczesnej edukacji, sposobach spędzania czasu wolnego, warunkach mieszkaniowych. Pobudza naszą wyobraźnię, ale i prowokuje do wspomnień. Pracownicy biblioteki czują się zaszczyceni, że mogą choć na chwilę wejść w posiadanie rodzinnych skarbów. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie zapewne sentymentalną podróżą do lat dzieciństwa, a jednocześnie ciekawą lekcją historii. Ekspozycję można oglądać do końca czerwca w Czytelni "Fabryka Kreatywności". Zapraszamy serdecznie!

 

Plakat Wernisaż"Tacy byliśmy jeszcze wczoraj” to wystawa, którą udało się zorganizować dzięki mieszkańcom naszego miasta, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dzięki Państwa zaangażowaniu stworzyliśmy niezwykle ciekawą galerię, na której prezentujemy 162 fotografie, a na nich dziecięce oblicze świebodzinian na tle historycznego już Świebodzina i innych polskich miejscowości. Najstarsze zdjęcie pochodzi z 1927 r. Całość utrzymana w czarno-białym klimacie retro.
Na wernisaż wystawy serdecznie zapraszamy 7 czerwca 2024 r. o godz. 16.00
9 maja 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć Leszka Frey-Witkowskiego, którego wystawę „Freyada III” możecie zwiedzać do 31 maja w Czytelni „Fabryka Kreatywności”. Leszek Frey-Witkowski to niezwykła i barwna postać – artysta plastyk, pedagog oraz bibliotekarz. Jest częstym gościem naszej biblioteki i mamy szczęście posiadać w swoich zbiorach sporą kolekcje jego prac. Wernisaż wystawy  rozpoczął się od wykładu dyrektora biblioteki - dr Dawida Kotlarka, który opowiedział gościom o początkach kariery Leszka Frey-Witkowskiego oraz o historii ekslibrisu, który stanowi bardzo ważną część twórczości artysty. Następnie sam artysta zdradził kilka ciekawych faktów ze swojego życia i początków kariery.
Dziękujemy pani Urszuli Miarze, wiceprzewodniczącej Rady Poowiatu Świebodzińskiego za piękne przemówienie. 
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wczorajszego wernisażu.

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, które odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo nas to cieszy, choć musimy przyznać, że tego właśnie się spodziewaliśmy. ;) Mówi się, że Jakub Żulczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy młodego pokolenia. Taka łatka przylgnęła do niego, choć, jak sam przyznaje czas z tym skończyć, bo ma już 40 lat. Wczoraj byliśmy świadkami, że Żulczyka chętnie czytają wszyscy. Można śmiało stwierdzić, że jego twórczość łączy pokolenia. Dzięki rozmowie, którą poprowadziła Agnieszka Sobiak i pytaniom od publiczności, poznaliśmy początki jego kariery, inspiracje i plany na przyszłość.
Dziękujemy autorowi i moderatorce za ciekawą rozmowę, a Wam za liczne przybycie!
 
42
PLAKATZ okazji Tygodnia Bibliotek Filia Miejska chciałaby zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku 5-9 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Książki wyruszają w podróż”. Chcemy, żebyście puścili wodze fantazji i wyobrazili sobie, że Wasze ulubione książki pewnego dnia wyruszają w podróż. Pakują walizki albo plecaki, przygotowują kanapki na drogę i ruszają przed siebie!
Wierzymy w Waszą fantazję i liczymy, że będziecie wspólnie z nami świętować Tydzień Bibliotek, tworząc niezwykłe prace, których bohaterami będą niezwykłe książki…
Termin i miejsce składania prac (wraz z formularzem):
3 czerwca 2024, Filia Miejska (os. Łużyckie 39)
Technika dowolna. Format A4 lub A3.
ŻULCZYKW ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem - jednym z najbardziej rozpoznawalnych i bezkompromisowych pisarzy młodego pokolenia.
8 maja 2024 r., godz. 18.00
Czytelnia "Fabryka Kreatywności"
Moderator: Agnieszka Sobiak
Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco: https://fb.me/e/6A5qaayOj
Zapraszamy!