35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Biblioteka otwarta w reżimie sanitarnym
Biblioteka otwarta w reżimie sanitarnym
Czytaj e-booki za darmo!
Czytaj e-booki za darmo!

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:


mErudyta

Następne spotkanie:


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2021 by GPIUTMD

PLAKAT BAŚNIOWE MARZENIA ANDERSENA2Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich rodzicom/opiekunom za udział w naszym konkursie. Nadesłane prace były wykonane dowolną techniką a uczestnicy wykazali się kreatywnością i wyobraźnią. W konkursie wzięły udział dzieci z publicznych przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych Świebodzina, powiatu świebodzińskiego, SOSW oraz z grupy plastycznej Świebodzińskiego Domu Kultury. Nadesłano 42 prace ilustrujące baśnie m.in.: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Stokrotka”, „Słowik”, „Królowa Śniegu”. Były one ocenione pod względem zgodności z tematem, wyobraźni, estetyki, pomysłowości i samodzielności wykonania. Laureatom konkursu przyznano dyplomy i równorzędne nagrody. Zapraszamy również do biblioteki dzieci, które za udział w konkursie otrzymają dyplomy i drobne upominki.
 
Zapraszamy chętne dzieci w wieku 5 - 9 lat wraz z rodzicami/opiekunami do udziału w Gminnym konkursie plastycznym  „Zakładkę z barwną wstążką w podarunku dam ci, książko!”.
- wykonaj jedną zakładkę do książki w dowolnej płaskiej technice plastycznej i kształcie, która powinna mieć postać zakładki dwustronnej.
- pamiętaj nie używaj materiałów, które zniszczą i pobrudzą książki.
- do zakładki spinaczem przypnij metryczkę z informacją: imię i nazwisko, klasa, nazwa szkoły/przedszkola, nr telefonu opiekuna, adres e-mail opiekuna (do kontaktu w sprawie konkursu).
- zakładkę należy przynieść do biblioteki w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Świebodzinie, ul. Bramkowa 2, 66-200 Świebodzin.
- zaprojektuj zakładkę i zdobądź nagrodę!
- liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość!
 
Na fantastyczne i kolorowe zakładki do książek czekamy do 07 maja 2021 r.
W dniach 8-15 maja co roku odbywa się „Tydzień Bibliotek”. Z tej okazji Filia Miejska nr 1 Biblioteki Publicznej w Świebodzinie chciałaby zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku 5-9 lat do udziału w konkursie plastycznym „Fantastyczny bibliotekarz”.
Chcemy, żebyście puścili wodze fantazji i wyobrazili sobie, że Wasza ulubiona pani bibliotekarka albo pan bibliotekarz ma „supermoce” i nie jest zwyczajnym człowiekiem. Może umie czarować i zostawia w książkach tajemne zaklęcia? A może potrafi zmieniać się w dowolne zwierzę? Albo lata? A może ma 6 rąk, którymi zdejmuje książki z półek? Może po pracy zostaje bohaterem i ratuje świat? Albo w wolnych chwilach stoi na głowie bądź hoduje motyle?
Wierzymy w Waszą fantazję i liczymy, że będziecie wspólnie z nami świętować Tydzień Bibliotek, tworząc fantastyczne portrety Waszych fantastycznych bibliotekarzy, które zaprezentujemy na fantastycznej wystawie.
 
Na prace czekamy do 6 maja 2021 r. Należy je dostarczyć osobiście do Filii Miejskiej nr 1 (os. Łużyckie) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy odbędzie się w Tygodniu Bibliotek (10-14 maja) w Filii Miejskiej nr 1 Biblioteki Publicznej w Świebodzinie na os. Łużyckim lub online.
 
Wszystkie grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 7 w Świebodzinie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Za nami już trzy spotkania w formie online. Na pierwszych zajęciach zaprezentowano dzieciom bestsellerowe serie „Czytam sobie”, „Zaopiekuj się mną”, „Psierociniec”, „To ja…” i inne książki różnych autorów. Na następnych, młodzi czytelnicy wysłuchali bajkę o magicznym słowie „Dziękuję” i opowiadanie „Wiosenny dzwonek”  z książki „Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego. Dzięki naszej współpracy z PP 7 i cyklicznym spotkaniom online promujemy czytelnictwo wśród przedszkolaków. Zachęcamy dzieci z rodzicami do odwiedzin w Bibliotece jako miejsca przyjaznego wielu pokoleniom, wypożyczania i czytania książek, które są źródłem przyjemności i wiedzy.
Zapraszamy do Biblioteki!
Aktualne zasady korzystania z biblioteki: www.bp.swiebodzin.pl
 
W Wielki Piątek (2 kwietnia 2021) Biblioteka Publiczna czynna będzie w następujących godzinach:
- siedziba główna (ul. Bramkowa 2) - 8.00-14.00
- Filia miejska nr 1 (os. Łużyckie) - 8.00-14.00
- Filia w Rzeczycy - nieczynna
- Filia w Jordanowie - nieczynna
Od 22 marca Biblioteka zostanie ponownie otwarta. Czytelnicy będą mogli wypożyczyć zbiory do domu i oddać przeczytane książki. Naszą działalność kulturalną i edukacyjną (spotkania autorskie, lekcje biblioteczne itp.) prowadzić będziemy jedynie w formie online.
Prosimy o przestrzeganie następujących zasad:
1. W pomieszczeniach bibliotecznych obowiązują następujące limity osób:
Wypożyczalnia (ul. Bramkowa 2) – maksymalnie 3 osoby
Oddział dla Dzieci (ul. Bramkowa) – maksymalnie 2 osoby (2 dzieci + 2 rodziców)
- Filia miejska nr 1 (os. Łużyckie) – maksymalnie 1 osoba w pomieszczeniu bibliotecznym, 1 osoba na korytarzu
- Filia wiejska w Rzeczycy – maksymalnie 1 osoba
- Filia wiejska w Jordanowie – tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub mailowym
2. W pomieszczeniach bibliotecznych obowiązuje:
- zakrywanie ust i nosa 
- dezynfekcja rąk 
- zachowanie dystansu (minimum 1,5 m) 
W celu skrócenia czasu pobytu w bibliotece zachęcamy do zamawiania zbiorów telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem e-katalogu.
Zamówienia - możesz składać w godzinach pracy poszczególnych agend – telefonicznie, e-mailowo lub przez e-katalog (https://opac.wimbp.zgora.pl/integro/catalog). Jeśli nie posiadasz konta, skontaktuj się z bibliotekarzem.
Bibliotekarz po skompletowaniu Twojego zamówienia umówi się z Tobą odnośnie terminu i godziny odbioru.
Rok 2021 został przez Sejm ogłoszony Rokiem Stanisława Lema. Przypada również 100. rocznica urodzin pisarza, eseisty, filozofa i futurologa. Biblioteka włącza się w obchody poświęcone pamięci autora i zaprasza młodzież powiatu świebodzińskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Na prace czekamy do 30 kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: czytniki ebooków, głośniki mobilne, powerbanki. 
Szczegółowe informacje zawiera regulamin.
Regulamin
Formularz zgłoszeniowy

 

WIZJONERSTWO PLAKAT2


Drogi Czytelniku,
ze względu na wprowadzane obostrzenia dla naszego województwa, zmieniamy zasady udostępniania zbiorów.
Od poniedziałku (15 marca) możesz zamówić i wypożyczyć książki TYLKO w następujący sposób:
 
- zamówienia - możesz składać w godzinach pracy poszczególnych agend – telefonicznie, e-mailowo lub przez e-katalog (Kontakt). Jeśli nie posiadasz konta, skontaktuj się z bibliotekarzem.
- bibliotekarz po skompletowaniu Twojego zamówienia umówi się z Tobą odnośnie terminu i godziny odbioru
- przed siedzibą biblioteki odbierzesz swoje zamówienie i zostawisz ewentualne zwroty
- Czytelniku, pamiętaj o przestrzeganiu zasad sanitarnych!
 
RAZEM DAMY RADĘ!