35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Czytaj e-booki za darmo!
Czytaj e-booki za darmo!
Kultura w sieci!
Kultura w sieci!
Literacka chmur@
Literacka chmur@

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:
04-08-2020


mErudyta

Następne spotkanie:
05-08-2020


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2020 by GPIUTMD

filia

msmak poezji png31 lipca zapraszamy wszystkich miłośników poezji na spotkanie z Karolem Zającem z Przemyśla i Danutą Baczul z Wrocławia, którzy zaprezentują swoje wiersze. Warto zatrzymać się na chwilę i zasmakować twórczych słów, będących pokłosiem pasji i nieograniczonej wyobraźni Artystów.
Karol Zając - członek Stowarzyszenia Civitas Christiana a od roku 2017 prezes Stowarzyszenia Art-SZANSA, którego był również współzałożycielem. Dotychczas wydał:
Rok 2014 – Mój skrawek Nieba (Przemyśl wczoraj i dziś), Akweny duchowej adaptacji (w upływającym czasie).
Rok 2015 – Dwa Wymiary (pomiędzy Niebem a Ziemią), Dla Ciebie (W rytmie serc) i Trzy Siostry (Wiara Nadzieja Miłość), Obrazy (Słowem zapisane).
Rok 2016 – Obrazy 2 (wyobraźnia), Mariaż (Scalenie), Mariaż 2 (Synteza), Ku Pamięci (Refleksje), oraz udział w antologii Piórem Amora.
Rok 2017 – Mariaż 3 (Spójność), Dokąd idziesz(Przemyślenia) Cztery pory roku, Droga Krzyżowa-Rozważania, oraz udział w almanachu A w Szpiegowie.
Rok 2018 – Miejsca na ziemi (w podróży), Akrobacje słowne (rozmaitości) oraz uczestnictwo w antologiach:
Gdy Amor i Eros satyrzą w alejach, Oto Świebodzin, Chorzów 1868 – 2018 na cześć 150 rocznicy otrzymania praw miejskich, a z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – antologia pt. 1918 – 2018 NIEPODLEGŁA.
Rok 2019 - antologia Gdynia w wierszach.
Danuta Baczul - mieszkanka Wrocławia, z zawodu pedagog, członkini Stowarzyszenia Art-SZANSA. Miłośniczka twórczości Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Bolesława Leśmiana. Kocha kino i dobre książki. Wiersze publikuje pod nickiem "góra". Jej wiersze publikowano w prasie i okolicznościowych tomikach. Jest współautorką wielu antologii – m.in.: Pogawędka z Bogiem, Mój kawałek nieba, To, co nas łączy. Dwukrotna laureatka „Literackiej Przepustki Zwierciadła” i konkursu "Wrocław w twórczości poetyckiej nauczycieli". Pisze teksty piosenek, niektóre ukazały się na płycie wydanej w ramach ogólnopolskiej charytatywnej akcji Aniołkowe Granie.
Z pewnością czeka nas inspirujące spotkanie. Zapraszamy serdecznie!
Ilość miejsc ograniczona. Przypominamy o konieczności dezynfekcji dłoni oraz zasłanianiu ust i nosa.
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza na wydarzenia w ramach cyklu Lato w Bibliotece. Młodsi czytelnicy będą mieli okazję uczestniczyć w literackich zabawach oraz kreatywnych warsztatach. Dorośli użytkownicy bedą mieli okazję wziąć udział w spotaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Gimnastyki Umysłowej "Erudyta" czy Klubu Komiksu i Fantastyki . Ze względu na sytuację epidemiczną ilość miejsc jest ograniczona. W Oddziale dla Dzieci oraz Filii Wiejskiej w Jordanowie obowiązują zapisy:
Oddział dla Dzieci: (68) 4750805
Filia Wiejska w Jordanowie: (68) 4220505
 

LATO W BIBLIOTECE PLAKAT

 

filia na stronę

23 czerwca wspólnie z Gminą Świebodzin przygotowaliśmy piknik rodzinny z okazji Dnia Taty! :) Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zabawach literackich, zagrać w planszówki, kalambury oraz podziwiać pokaz gigantycznych baniek mydlanych. O godz. 17.00 odbyło się spotkanie z Tomaszem Procem, który zdradził tajniki zdrowego odżywania. Zachęcamy do obejrzenia galerii!
 
IMG 6329
 
mLITERACKA CHMURA   PLAKAT OGÓLNY        Biblioteka Publiczna w Świebodzinie w najbliższym czasie będzie realizować projekt „Literacka Chmura” w ramach programu Kultura w sieci, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i poszerzenie działalności, wykraczającej poza tradycyjne formy, przypisywane bibliotekom.
czytelnia2Od 8 czerwca zostanie ponownie uruchomiona Czytelnia. Będzie można korzystać z księgozbioru, a także komputerów i urządzeń kopiujących. Maksymalna Ilość osób przebywających jednocześnie w Czytelni będzie ograniczona do 15 osób. Miejsca dla czytelników zostaną przygotowane w ten sposób, by zapewniały wymagany dystans przestrzenny. To nie wszystkie zmiany. Również od 8 czerwca przywracamy wolny dostęp do księgozbioru we wszystkich naszych agendach.

Czytaj więcej...

z1.1Tematem przewodnim konkursu było czytanie i książki, ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnych doświadczeń czytelniczych. W związku z panującą epidemią koronawirusa uczestnicy konkursu odebrali osobiście nagrody w bibliotece bez uroczystości. Nagrodę główną, dyplom i strategiczną grę planszową otrzymał Aleksander Rusinowski z PP nr 1, którą wręczył dr Dawid Kotlarek, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. Zwycięzca konkursu został nagrodzony za oryginalność pomysłu i sposób jego przedstawienia. Uhonorowano również pozostałych uczestników za udział upominkami książkowymi.
 
Ewa Kubik
Kierownik Oddziału dla Dzieci