35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Czytaj e-booki za darmo!
Czytaj e-booki za darmo!
Literacka chmur@
Literacka chmur@
Młodzieżowa komiksomania
Młodzieżowa komiksomania

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:
06-10-2020


mErudyta

Następne spotkanie:
07-10-2020


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2020 by GPIUTMD

PLAKAT NOC BIBLIOTEK PNG9 października zapraszamy na Noc Bibliotek! To ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i korzystanie z lokalnych bibliotek. Organizowana jest od 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ubiegłym roku zaskoczyliście nas rekordową frekwencją, biblioteka pękała w szwach! W tym roku święto będziemy obchodzić w nieco innej formie, ale będzie również niezwykle ciekawie! Tym razem sporo nowej technologii i magii. ;)
Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zapisy w Oddziale dla Dzieci. Tel.: 68 47 50 08 05. Ilość miejsc ograniczona!
W programie między innymi:

Czytaj więcej...

grafika 1Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do świebodzińskiej biblioteki (Oddział dla dzieci, filia miejska oraz filie wiejskie w Jordanowie i Rzeczycy), gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Czytaj więcej...

mIMG 73594 września w południe w świebodzińskiej bibliotece odbyło się Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Tegoroczna lektura to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Autor w mistrzowski sposób połączył realizm z fantastyką, koncentrując się przy tym na analizie postaw i czynów bohaterów. Fragmenty dramatu odczytali przedstawiciele władz lokalnych oraz instytucji oświatowych i kulturalnych, tworząc wyjątkową interpretację lektury. Spotkanie uświetnił występ Agaty Hańdziuk – Studio Artystyczne Acoustic. Dziękujemy serdecznie wszystkim Lektorom oraz uczestnikom uroczystości.

Czytaj więcej...

mHUBERT RONEK   PLAKAT PNG


Hubert Ronek - twórca komiksów, ilustrator, publicysta. Publikował w wielu czasopismach i zinach komiksowych. Autor/współautor albumów komiksowych: "Henryk i Bonifacy", "Jestem Bogiem", "Kraina Herzoga", "Ziarnko prawdy", "Dom Żałoby... " i innych. Rysownik kilku serii komiksowych dla młodszych czytelników, m.in. "Sieciaki", "Ada", "Junior i Pirat" (dla magazynu Kumpel) oraz 7-albumowej "Wojennej odysei Antka Srebrnego" (na zlecenie IPN). Obecnie pracuje intensywnie nad kolejnymi albumami z Antkiem Srebrnym oraz autorską serią fantasy "World of Aghart".
Spotkanie jest bezpłatne. Uczestników obowiązuje przestrzeganie aktualnych zaleceń sanitarnych.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2020".

 

MŁODZIEŻOWA KOMIKSOMANIA2

Masz 13-18 lat? Interesujesz się komiksem, rysowaniem, ilusrtowaniem?  Chciałbyś doskonalić wiedzę i zdobyć nowe umiejętności z dziedziny sztuki? Jeśli tak, to ten projekt jest dla Ciebie. 
Pod koniec września ruszą warsztaty komiksu i ilustracji (5 spotkań), które poprowadzi znany rysownik. Uczestnicy poznają:
- tajniki kreowania bohatera fikcyjnego, 
konstruowanie planu, scenorysu, planszy komiksu profesjonalnymi metodami,
- podstawy rysunku satyrycznego (stworzymy maskotkę Świebodzina)
- techniki tradycyjne i współczesne stosowane przez znanych twórców ilustracji
- Concept art. - czyli kreację gier komputerowych.

PLAKAT UPCYCLING Z OWADAMI kopia

Na zakończenie lata Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów a najlepiej całe rodziny, do wzięcia udziału w cyklicznych warsztatach twórczych z owadami.
Warsztaty odbywać się będą w każdą środę, od 9 września, od godziny 15:00 do godziny 18:00 w czytelni Biblioteki Publicznej przy ul. Bramkowej 2 w Świebodzinie.
 
Warsztaty będą odbywać się raz w tygodniu przez miesiąc, w tym czasie stworzymy:
1. Duże, kontrastowe prace – wycinanki z owadami z których zrobimy wystawę.
2. Okna z malowanymi owadami do przestrzeni miejskiej.
3. Malowany duży hotel dla owadów - również doprzestrzeni miejskiej
4. Mniejsze hotele dla owadów np. z niepotrzebnych puszek,które zabierzemy ze sobą lub damy komuś w prezencie.
5. Jeśli zdążymy i damy radę to zrobimy również szaliki dla drzew z kolorowychrękawów od niepotrzebnych, kolorowych dresów.
cezary borowy plakat„Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach". Rozliczenie z przeszłością uczestnika wydarzeń - po raz pierwszy ujawnione. Spotkanie online z Cezarym Borowym dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Link do wydarzenia: https://livewebinar.com/964-994-013/915e4bca9013008e56af4729d9d5ae93

Czytaj więcej...