Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:


mErudyta

Następne spotkanie:


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2021 by GPIUTMD

W lipcu działalność zainaugurował nasz Klub Kreatywności. W czasie wakacji zorganizowaliśmy kilka wydarzeń i warsztatów, dzięki którym nasi najmłodsi użytkownicy mogli miło spędzić czas, a przy okazji wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Roboty, tablety, aplikacje i narzędzia - to wszystko czekało na uczestników bibliotecznych zajęć.
 
105485482 3447116471987423 4746022333245330218 o
 
 


Biblioteka Roboteka

W sierpniu, w ramach Klubu Kreatywności, ruszyły pierwsze spotkania z robotami Photon. Odbyły się trzy spotkania (15 lipca, 13 i 21 sierpnia). Łącznie w zajęciach udział wzięło 36 osób. Na uczestników czekały różne atrakcje. Zajęcia rozpoczynały się od literackich zabaw. Następnie dzieci mogły zapoznać się z możliwościami robotów oraz podstawami ich programowania. Młodzi uczestnicy tworzyli własne proste kody programistyczne, dzięki którym roboty wykonywały określone zadania: poruszały się wyznaczoną trasą, wydawały dźwięki. 
 
Rozszerzamy Rzeczywistość
Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości uczestnicy wakacyjnych spotkań mieli również możliwość odbycia podróży pozaziemskiej. W tym celu wykorzystano książkę „Układ Słoneczny”. Pozwala ona przyjrzeć się każdej planecie z osobna, zobaczyć jaki jest czas obiegu wokół słońca lub posterować marsjańskim łazikiem.

Uczestnicy mogli również uczestniczyć w wirtualnym spacerze z Małym Księciem. Dzieci  za pomocą narzędzi multimedialnych (tablety) przeniosły książkowe i płaskie ilustracje w świat wirtualny, którego stały się uczestnikiem - trójwymiarowy Mały Książę, którego można dotknąć, planeta z aktywnym wulkanem czy pulsująca galaktyka to tylko nieliczne książkowe atrakcje, które rozbudziły wyobraźnię uczestników. 
 
Magiczne kolorowanki 
W filii w Rzeczycy dzieci kolorowały obrazki, który następnię ożywiały dzięki wykorzystaniu aplikacji Quiver - 3D Coloring App, zainstalowanych na zakupionych tabletach. Dzięki temu uczestnicy mogli wejść w interakcję z pokolorawnym przez siebie rysunkiem.  
 
Kącik Małego Majsterkowicza
1 lipca oficjalnie ruszył Kącik Małego Majsterkowicza. Jest to miejsce wydzielone w Oddziale dla Dzieci, gdzie najmłodsi użytkownicy biblioteki z pomocą bibliotekarza bądź rodziców mogli skorzystać z zestawów kreatywnych zakupionych w ramach projektu. Kącik dostępny był w godzinach pracy biblioteki.
5 i 6 sierpnia w Oddziale dla Dzieci, czas umiliły „książkowe” gry i zabawy takie jak „korona czytelnika” czy „memory", układanie kroków i skoków, gra w domino Młodzi uczestnicy wykonali też pomysłowe zakładki do książek, a w Kąciku Małego Majsterkowicza powstały kreatywne budowle z klocków konstrukcyjnych - mini waffli oraz kreatywne prace z kuli styrpianowej.
 
Zakup sprzętu sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Umowy Dotacji z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.