35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
E-booki i audiobooki w Legimi!
E-booki i audiobooki w Legimi!
Spotkanie autorskie z Anną Kamińską
Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

 Następne spotkanie: 05.09.2022 Godz. 16:00


ERUDYTA2

Następne spotkanie: 23.06.2022 Godz. 10:30


KZP2

Następne spotkanie: 30.06.2022 Godz. 16:00


 

KLUB MANGI2
 Następne spotkanie: 17.06.2022 Godz. 16:30

 


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2022 by GPIUTMD

35 listopada 2021 roku w czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Łowcy metafor” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Na projekt złożyły się warsztaty plastyczno- literackie i teatralne, zrealizowane we współpracy z Fundacją „Przeciw temu czasowi”, lekcje biblioteczne poświęcone Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, spotkanie autorskie z panią Anną Jelak- Bogusz oraz konkurs poetycki „Swoimi słowami”.
 
Laureatów tego ostatniego poznaliśmy podczas piątkowej uroczystości, której towarzyszył koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Aleksandry Fliger i Jakuba Dumanowskiego oraz wystawa prac stworzonych podczas warsztatów.
 
Na konkurs „Swoimi słowami” wpłynęło 35 utworów w 3 kategoriach wiekowych. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się Zespołowi Edukacyjnemu nr 1 w Świebodzinie, bo to właśnie z tej szkoły wpłynęło najwięcej prac. 
 
Jury w składzie: Małgorzata Sawiak, Barbara Dominiak i Milena Rosolska- Kozioł postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące wiersze:

kategoria 10- 12 lat

I miejsce „Cudowna kraina”- Hanna Filar, SP nr 1 w Świebodzinie
II miejsce „Moje marzenie”- Szymon Robaszyński, ZE nr 1 w Świebodzinie
III miejsce „Świat podziwiać”- Marcel Merda, ZE Nr 1 w Świebodzinie

Wyróżnienia:

1. Jak widzę mój świat- Wojciech Pawlukiewicz, ZE nr 1 w Świebodzinie
2. „O marzeniach”- Małgorzata Kaczmarczyk, ZE nr 1 w Świebodzinie

Kategoria 13-15 lat

I miejsce „Ja i świat”- Sara Puk, ZE nr 1 w Świebodzinie
II miejsce „Świat okiem śpiocha”- Olga Michna, ZE nr 1 w Świebodzinie
III miejsce „Ten świat”- Zuzanna Derlatka, ZE nr 1 w Świebodzinie

Wyróżnienia

1. „Czas”- Hanna Wolnik, ZE nr 1 w Świebodzinie
2. „Niepokój”- Maja Burlikowska, ZE nr 1 w Świebodzinie
3. „Ulotne momenty”- Hanna Szymkowiak, ZE nr 1 w Świebodzinie
4. „Świat w oczach dziecka”- Paulina Mycek, ZE nr 1 w Świebodzinie
5. „Widzę świat”- Bartosz Mikołajczyk, ZE nr 1 w Świebodzinie
 
Kategoria 16- 18
 
I miejsce: Alicja Zwolińska IV LO Zielona Góra
Wyróżnienie: Zofia Wojtkiewicz LO Świebodzin

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.