Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

ERUDYTA 
Następne spotkanie: 18.04.2024 Godz. 10:30
 

KZP 
Następne spotkanie: 24.04.2024 Godz. 16:30
 

KMiA 
Następne spotkanie: 26.04.2024 Godz. 16:00
 

 DKK
 Następne spotkanie: 13.05.2024 Godz. 16:00

Odwiedziło nas:

© 2009-2024 by GPIUTMD

Biblioteka Publiczna w Świebodzinie w najbliższym czasie będzie realizować projekt „Literacka Chmura” w ramach programu Kultura w sieci, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i poszerzenie działalności, wykraczającej poza tradycyjne formy, przypisywane bibliotekom.
HARMONOGRAM SPOTAKŃ

literackachmura

 

W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań autorskich online o różnorodnej tematyce, zostaną one również utrwalone a następnie udostępnione na stronie internetowej i portalach społecznościowych instytucji. Ponadto w formie hybrydowej odbywać się będą spotkania
- Dyskusyjnego Klubu Książki,
- Klubu Gimnastyki Umysłu Erudyta
- Klubu Komiksu i Fantastyki
 
Wydarzenia są skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Z oferty skorzystać mogą dzieci, młodzież i dorośli.
 
Pierwsze spotkanie, które odbędzie się już 17 czerwca o godz. 17.00 „Czytaj i graj – fantastyka, jako źródło rozwoju twórczej wyobraźni” dedykowane jest młodzieży oraz dorosłym fanom fantastyki i gier fabularnych. Poprowadzi je Paweł Kopijer, autor powieści „Mrok we krwi” z serii Kroniki Dwuświata.
 
Natomiast spotkanie z Krzysztofem Pławeckim (19 czerwca, godz. 17.00) „Niekrólewska wyprawa” poprzez aktywny udział zarówno pisarza, jak i uczestników ma na celu poszerzenie wyobraźni dzieci, zaznajomienie z zawodem pisarza oraz wierszowaną książką. Wydarzenie dedykowane jest uczniom klas 1-5 szkół podstawowych.
 
Dzieci będą również miały okazję zaznajomić się z twórczością Agnieszki Ginko-Humphries (24 czerwca, godz. 16.00), która z radością odpowie uczestnikom na pytania, które przesłały dzieci. Twórczość autorki „Tutlandii” została wyróżniona w wielu prestiżowych konkursach.
 
W ofercie znajdzie się również coś dla miłośników dalekich podróży. Cezary Borowy – dendrolog, podróżnik, przewodnik po Azji zrelacjonuje swoją pieszą, samotną wędrówkę przez Indie. Jego książka „Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach” dostała się do finału konkursu na najlepszą książkę podróżniczą 2019 roku w kategorii „debiutów” ogłoszonego przez KOLOSY w Gdyni, organizatorów największego festiwalu podróżników w Europie.
 
Zaplanowano również wirtualne spotkanie z Marzenną W. Nowakowską, biolożką, pisarką przyrodniczą, fascynatką dzikiego życia w ogrodzie i zmian, jakie niesie globalne ocieplenie, autorką książki „Safari za progiem domu”, książki napisanej językiem lekkim jak skrzydła motyla a jednak w oparciu o twarde i ciężkie dane naukowe. Podczas spotkania uczestnicy przekonają się, że safari naprawdę można odbyć za progiem domu. I to po obu jego stronach. W czasach, kiedy wielu z nas utknęło kilka metrów od progu, autorskie spotkanie z Marzenną Nowakowską ma wyjątkowe znaczenie. Wszystkim uczestnikom da bowiem narzędzia do rozumienia dzikiego świata i własnych fascynujących odkryć zaraz po wyłączeniu komputera.
 
Sytuacja epidemiczna w kraju zmienia się dynamicznie, dlatego część z zaplanowanych wydarzeń będzie obywać się hybrydowo, gdyż zdajemy sobie sprawę, że wielu z nas spragnionych jest kontaktów społecznych. Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz fanpage’a, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać informacje o spotkaniach.
 
 

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb

nabor 1200x600 kultura w sieci prdot 1